Copyright 2021 - Designed by Fatih Kaya

Öğretmen Seminerleri

  • Sınıf Öğretmenlerine Yönelik Üstün Zekalı ve Yeteneklilerin Tanılanması ve Eğitimleri Semineri. Tokat İl Geneli Bütün Sınıf Öğretmenleri. Tokat. Şubat 2016.
  • BİLSEM Öğretmenlerine Üstün Zekalı ve Yetenekli Öğrencilere Etkin Danışmanlık Eğitimi. Tokat BİLSEM Öğretmen Eğitimi (40 saat). Tokat. Aralık 2015-Ocak 2016.
  • Çalıştay Moderatörü: Bilim ve Sanat Merkezinde Uygulanan Etkinliklerin Geliştirilmesi, Zenginleştirilmesi ve Standardizasyonu Çalıştayı. Antalya. 6-10 Nisan 2015.
  • Çocuklarda Yaratıcılık ve Yaratıcı Düşünmenin Geliştirilmesi. Tokat Devlet Hastanesi ERASMUS Değişim Programı Kapsamında Yabancı Öğretmenlere Seminer (İngilizce). Tokat. Aralık, 2014.
  • Ergenlik Döneminde Gelişim ve Ergenlerle İletişim. Tokat Milli Eğitim Müdürlüğü Öğretmen Semineri. Tokat. Eylül, 2014.
  • ERASMUS Öğretim Elemanı Hareketliliği: Rzeszow Üniversitesi (Polonya) 5 günlük ders verme hareketliliği. Rzeszow, Polonya. Mayıs, 2014.
f t g m
Flexibility ve Paradoxical Creativity isimli iki madde yazdığım ve editörlüğünü Prof. Dr. Mark Runco ve Prof. Dr. Steven Pritzker'in yaptığı Encyclopedia of Creativity'nin üçüncü basımı Nisan 2020'de yayımlanmıştır. Bu ansiklopediye ulaşmak için tıklayınız.

Yazarı olduğum Türkiye'de ve Dünyada Özel Yetenekliler Eğitiminin Tarihçesi isimli kitap bölümü editörlüğünü Prof. Dr. Uğur Sak'ın yaptığı ve Pegem Akademi tarafından basılan Üstün Yeteneklilerin Eğitiminde Modeller ve Stratejiler isimli kitapta yayımlanmıştır. Kitaba ulaşmak için tıklayınız.
The impact of originality instructions on cognitive strategy use in divergent thinking isimli son makalemiz Thinking Skills and Creativity dergisinde Eylül 2019'da yayımlanmıştır. Makaleye buradan ulaşabilirsiniz. 

Yazarı olduğum Özel Yeteneklilerde Psikolojik İyi Oluş Hali ve Özel Yetenekli Çocuklarda Asenkron Gelişim isimli kitap bölümleri editörlüğünü Prof. Dr. Uğur Sak'ın yaptığı ve Pegem Akademi tarafından basılan Üstün yetenekli Öğrencilerin Sosyal Duygusal ve Akademik Gelişimi isimli kitapta yayımlanmıştır. Kitaba ulaşmak için tıklayınız.
American Psychological Association'nın Chicago'daki 2019 yılı konferansında sunduğumuz The impact of originality instructions on cognitive strategy use in divergent thinking isimli bildirimiz poster sunumu kategorisinde birincilik ödülü almıştır.